Tropical Island
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum rpg, intrati si veti vedea
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 In inima noptii

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Dark Princess

Dark Princess


feminin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 29
Localizare : find me
Joburi/Distractii : sa desenez,sa ascult muzica si sa citesc
Stare de spirit : ''As vrea sa invat simfonia vietii mele"-Bacovia

In inima noptii Empty
MesajSubiect: In inima noptii   In inima noptii EmptyJoi Feb 19, 2009 9:15 pm

Este un fic romance-dramatic.Numele lui este In inima noptii si este despre o fata ce a murit.
Cand anumite fragmente sunt puse in ghilimele sa stiti ca se intampla in mintea lui Ellion.

PROLOG

"A iubi înseamnă căutarea jumătăţii întregului din care ai făcut cândva parte." spunea Platon. "Iubirea nu va pieri niciodata..." spune Biblia. Si totusi, dupa câte "cercetari" s-au facut, dupa câte definitii s-au dat, dupa câte poezii i s-au închinat,
nimeni nu stie ce e dragostea! Acel sentiment care înalta si coboara, care ucide si naste în acelasi timp.
Dragostea nu e pacat, e iertare, nu e întuneric, e lumina, nici întristare, ci fericire, dar daca stii s-o gasesti.
Iubirea va naste o lume noua, fara dezastre si nefericire, o lume paradisiaca, caci vom învata sa-L iubim pe Dumnezeu, si atunci toate culorile pamântului se vor schimba si vom deveni iar noi… Asta era parerea mea legata de iubire inainte sa…Dar vreau sa va spun ceva inainte de a va povesti ceva ce sa intamplat mai demult. Eu am simtit placerea de a iubi dar si despartirea. Tine-ti minte ca lacrima este testamentul unui indragostit iar iubirea este ceva nepretuit.

Capitolul 1

Ma numesc Ellion. Am 17 ani si am fost din Canada. Vreau sa va povestesc ceva ce mi s-a intamplat pe cand eram in viata. Imi aduc si acum aminte perfect,este ca si o carte ce se redeschide in sufletul meu.
Totul a inceput intr-o iarna, acum 2 ani, cand, Serena, prietena mea cea mai buna a hotarat sa doarma la mine. Serena era o prietena adevarata,o fata cu o memorie fara seaman,cu un curaj rar intalnit si cu o inima de aur. Fata este bine incadrata intre firele balaie ce aluneca pe langa obrajii arsi de soare,ochii albastrii ascund mistere,iar buzele bine arcuite iti soptesc plans de ape repetate. Era o fata ambitioasa,dar daca se dezamagea pe ea insasi sclipirea din privire isi pierdea nuanta albastra imbinata cu verdele copilariei. Totul a fost bine pana cand, fara sa imi dau seama, Serena a cazut peste balustrada. Fiind singura acasa, nu stiam ce sa fac. Dintr-o data, o umbra ciudata a aparut dincolo de usa casei. Am deschis, crezand ca e un vecin care mi-a auzit tipetele disperate. M-am apropiat incet spre usa si prin sticla aburita am vazut o silueta inalta...nu parea sa semene cu niciunul dintre vecini. Speriata, am fugit repede langa Serena. Usa s-a deschis, iar in casa a intrat un barbat inalt, cu fata acoperita de o gluga neagra.

’’-Nu te speria.Pot sa te ajut,zise necunoscutul cu o voce groasa intrand in casa.
Frica o inconjura pe Ellion si se ghemui langa Serena.
-Cum? Nu se poate face nimic acum. Totul e pierdut…a murit…zise Ellion cu o voce stinsa,tremuranda catre necunoscut.
Ellion incepu sa planga,iar barbatul se indrepta hotarat spre corpul neinsufletit al Serenei.
-Las-o in pace! Nu te atinge de ea,striga Ellion cu toata forta!
-Pot s-o readuc la viata.
-Nu ai cum. Este imposibil. Cum ai putea tu sa faci asa ceva? Nu ai nici o putere.
-Ba da,dar…vreau ceva in schimb. Sa devii si tu…
-Ce sa devin?
-Vampir. La fel ca mine.
-Bine o voi face. Asta doar pentru Serena,zise Ellion hotarata.
Vampirul isi impreuneaza degetele apasand cu putere vazandu-se niste firicele rosii si rosteste o incantatie. Scoate o sticluta din cristal unde se afla o licoare verzuie. Ii sopteste ceva lui Ellion:
-Asta este o licuoare care mi-a dat-o un vampir pentru a ma salva de la moarte daca as fi avut nevoie,dar acum i-o dau ei doar cu conditia ca tu o sa vii cu mine si o sa devii vampir.
-Am inteles.
Vampirul ii toarna Serenei in gura licoarea,iar ea este invaluita de o aura albastruie.
Ellion ii verifica pulsul si constata ca este normal,dar este adormita. Ellion este cuprinsa de o fericire molipsitoare.
-Cand se va trezi nu-si va aduce aminte nimic. Acum tu trebuie sa vii cu mine,zise vampirul cu o voce increzatoare.’’

Imi aduc aminte cum ma privea cu niste ochi a caruri umbre soptesc nebunia palind in tacere si-n paralizie,cu fata alba putin acoperita de-un material negru. El era un necunoscut,dar mai apoi a devenit iubirea vietii mele.

Astept critici si pareri.Si scuze ca este asa scurt.
Sus In jos
Teh Role Model

Teh Role Model


masculin Numarul mesajelor : 151
Varsta : 34

In inima noptii Empty
MesajSubiect: Re: In inima noptii   In inima noptii EmptyJoi Feb 19, 2009 9:58 pm

Ai intrat direct in actiune, foarte usor acceptata oferta vampirului si nu prea se descriu asa bine reactiile si emotiile. Povestea este, intr-adevar, interesanta si astept sa citesc continuarea. Very Happy
Sus In jos
Dementa

Dementa


feminin Numarul mesajelor : 90
Varsta : 28

In inima noptii Empty
MesajSubiect: Re: In inima noptii   In inima noptii EmptyVin Feb 20, 2009 6:16 pm

Wow..atat de ciudat si totusi atat de tare. Mai ales vampiri. Next.
Sus In jos
Continut sponsorizat





In inima noptii Empty
MesajSubiect: Re: In inima noptii   In inima noptii Empty

Sus In jos
 
In inima noptii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Tropical Island :: Fan zone :: Fan Fic-
Mergi direct la: