Tropical Island
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum rpg, intrati si veti vedea
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 yoru umi yoi

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Andrey lover vampire

Andrey lover vampire


masculin Numarul mesajelor : 44
Varsta : 31

yoru umi yoi Empty
MesajSubiect: yoru umi yoi   yoru umi yoi EmptySam Feb 14, 2009 8:47 pm

1.
Eram la casa de vacanta de la mare, totusi era cam frig la inceputul veri .Eram singur in casa, nu aveam cu cine sa vin aici, nu am prieteni foarte apropriati , e trist , pentru ca inaintea cand eram mica aveam , dar destinul ne-a pus pe cai opuse , fiecare cu treburile lui .
Intr-o zi cand ma plimbam pe plaja , pe valurile marii , o persoana ce practica surf imi facu cu mana . Ma uitam in spate sa vad daca e cineva si nu, acea persoana imi facea cu mana mie .
-Hikaro!!! Vin-o sa inotam!!!
Asta chiar ma facut curioasa asa ca am alergat spre persoana acea , vocea imi era cunoscuta , dar nu eram sigur .Cu cat ma apropriam cu atat persoana deveni tot mai cunoscuta.
-Moranny ?
-Da , vad ca m-ai recunoscut dupa 4-5 ani .
-Scuze ca nu te-am recunoscut din prima , spun eu cu un zambet patetic.
-Nu-i nimic , haide sa inotam , vi?
-Bine !!
Mi-am dat jos papuci si tricoul si am alergat pana la valurile cele mai mici ale mari pentru ca cele mari imi pareau foarte infricosatoare, nu stiu cum de Moranny poate sa faca asa ceva, imi parea ceva nou la ea , ea inaintea practica balet, dans si karate dar surf , astea le intrecea pe toate mai ales ca aici sunt valuri de 5-6 m .
Am bagat capul la fund si am vazut o lumina ciudata , Moranny ma urma cand vazu ca nu mai isi poate tine respiratia merse pana la suprafata,dar eu nu ma opream sa nu aflu ce e cu misterul lumini aleia .
O umbra ciudata trecu pe langa mine , ma uitam si am vazut ca nu e nimic apoi mi-am indreptat privirea spre lumina.
In sfarsit am ajuns era o bratara ciudata dar nu parea a fi pentru fete.Am luat-o si am inotat repede pentru ca acum si eu nu mai puteam sa imi tin respiratia mult.Moranny incerca sa ajunga la mine dar in zadar , din cauza eforturilor pe care le facuse lesina , am inotat din ce in ce mai repede si am luat-o in brate . Am alergat si am pus-o pe nisipul cald , am pus mana pe gatul ei fin , inima inca mai pulsa , dar nu respira, trebuie sa fac tactica “gura la gura” altfel nu o pot trezi. Mi-am apropriat de chipul ei , iar buzele mele i-le atinsera pe ale ei , chiar in clipa aceea se trezi brusc si ma impinse .
-Moranny scuzama!
Se sterse la gura si imi spuse:
-Nu-i nimic, doar incercai sa ma “readuci “ la viata , spuse ea razand. De ce ai stat acolo mult ? Ce era lumina aceea?
-Am gasit asta , poti sa o pastrezi.
-A…Moranny o puse pe mana .E mare si grea , nu pot sa o pastrez ca accesoriu pentru fete .
-Aaa… bine , sa incerca sa mi-o pun eu , la mine se largi aproximativ pana la umar si se stranse , deodata ma durea spatele ingrozitor.Moranny trebuie sa plec acasa , inotul asta mi-a facut somn, scuze .
-Ok, pa si somn usor .
Am alergat pana acasa si m-am pus in pat ,imi era asa somn .
Dupa cateva ore de somn , totul imi parea tot mai ciudat , am mers la baie sa ma spal pe ochii ,iar cand m-am uitat in oglinda paru imi deveni rosu si mult mai lung .
-Ce sa intamplat cu mine ?!!!! urlam eu in casa . Ma duc imn bucatarie si imi tai parul asta , arat ca o fata !!!
Am luat foarfeca de pe cuptorul cu microunde si am inceput sa ma tund , dar unde imi taiam parul imi crestea la loc , am inceput sa ma enervez si din greseala am dat cu foarfeca pe obrazul stang si mama taiat rau .
-Uaaaaahhhhhhhhh! Acum asta , o Doamne !!!
Am alergat pana in baie si am deschise dulapul unde se aflau medicamentele ,alcolul medicinal si pansamente .
Mi-am pus alcol medicinal pe un pansament si acesta l-am pus pe fata .
-O sa mi-se faca o cicatrice mare , urasc asta.
Deodata imi apare un semn ciudat pe frunte si altele pe burta si cantinuau si mai in jos.
-Acum am si tatuaje!!! Totul a inceput de cand mi-am pus bratara asta idioata.
-Pe cine faci idioata?
-Dar ce…cum?
-Sunt eu bratara , oh ! sunt Enrima , sunt o zeita,dar am fost inchisa in acesta bratara ce numai barbati o pot purta .
-Imi explici cum de am culoarea parului asa si mai ales lungimea lui, dar si cu tatuajele , bine?
-Bine, fiecare paznic al acestei bratari arata asa dar am fost lasata in locul acela timp de 400 de ani , dar si acum exista demoni ce tanjesc dupa puterea mea .
-Aham, singura solutie e sa te protejez nu?
-Da, imi pare rau de infatisarea ta mai ales de cicatricea care o sa iti apara pe fata , am vazut ce-ti s-a intamplat .
-Lasa, ma duc sa ma culc din nou.
-Bine .
M-am dezbracat de haine si am ramas decat in boxeri si m-am bagat in pat.
Enrima iesi un timp din bratara si se aseza langa mine.Mi-am deschise ochii si am vazut-o langa mine , era frumosa . Pielea alba , parul ca abanosul si lung era peste tot patul mai ale pe mine , buzele ii erau rosii ca sangele ,picioarele pareau a fi facute din marmura , nu mai vazusem asa frumusete . Parca visam, i-am atins chipul ,era asa de fin .
-Iti place nu? Spuse ea.
-Aaa…scuze ,spun eu rosu in obraji.
-Toti paznici mei au zis asta , nici unul nu dorea altceva decat sa ma pazeasca.
-Si tu ce crezi ? Ca nu imi doresc sa te apar? Enrima , fi serioasa .
-Uh!...scuze ca te-am suparat.
-Nu m-ai suparat , dar eu nu am pea multi prieteni , imi pare rau de comportamenul meu.AUUUU!
-Ce e?
-Ma doare ingrozitor spatele.
-A! Asta e inca o schimbare , lasama sa te ajut .Stai intins pe burta lasa totul in seama mea.
-Ce o sa-mi faci?
-Nimic,spuse ea.
M-am pus pe burta si am adormit , parca ma vrajise.Se apleca pe mine , apoi isi puse mainile pe spatele meu si ceva mare iesi de acolo…
Sus In jos
http://dark-angels.forumgratuit.ro/forum.htm
Dementa

Dementa


feminin Numarul mesajelor : 90
Varsta : 28

yoru umi yoi Empty
MesajSubiect: Re: yoru umi yoi   yoru umi yoi EmptySam Feb 14, 2009 8:53 pm

Wow...ce ciudat ....suna ..interesant..
Sus In jos
bad_boy
Admin
bad_boy


masculin Numarul mesajelor : 162

yoru umi yoi Empty
MesajSubiect: Re: yoru umi yoi   yoru umi yoi EmptyDum Feb 15, 2009 12:11 am

Hm interesanta poveste , m-ai facut curios la ce va urma.
Ce-am observat sunt cateva greseli de tastare:

Eram la casa de vacanta de la mare, totusi era cam frig la inceputul veri .Eram singur in casa, nu aveam cu cine sa vin aici, nu am prieteni foarte apropriati , e trist , pentru ca inaintea cand eram mica (esti baiat , mica e la feminin , poate creeea confuzie eu la incepu din cauza asta credeam ca esti fata apoi pe parcurs am observat ca esti baiat)aveam , dar destinul ne-a pus pe cai opuse , fiecare cu treburile lui .
Intr-o zi cand ma plimbam pe plaja , pe valurile marii , o persoana ce practica surf imi facu cu mana . Ma uitam in spate sa vad daca e cineva si nu, acea persoana imi facea cu mana mie .
-Hikaro!!! Vin-o sa inotam!!!
Asta chiar m-a facut curioasa asa ca am alergat spre persoana acea , vocea imi era cunoscuta , dar nu eram sigur .Cu cat ma apropriam cu atat persoana deveni tot mai cunoscuta.
-Moranny ?
-Da , vad ca m-ai recunoscut dupa 4-5 ani .
-Scuze ca nu te-am recunoscut din prima , spun eu cu un zambet patetic.
-Nu-i nimic , haide sa inotam , vi?
-Bine !!
Mi-am dat jos papuci si tricoul si am alergat pana la valurile cele mai mici ale mari pentru ca cele mari imi pareau foarte infricosatoare, nu stiu cum de Moranny poate sa faca asa ceva, imi parea ceva nou la ea , ea inaintea practica balet, dans si karate dar surf , astea le intrecea pe toate mai ales ca aici sunt valuri de 5-6 m .
Am bagat capul la fund si am vazut o lumina ciudata , Moranny ma urma cand vazu ca nu mai isi poate tine respiratia merse pana la suprafata,dar eu nu ma opream sa nu aflu ce e cu misterul lumini aleia .
O umbra ciudata trecu pe langa mine , ma uitam si am vazut ca nu e nimic apoi mi-am indreptat privirea spre lumina.
In sfarsit am ajuns era o bratara ciudata dar nu parea a fi pentru fete.Am luat-o si am inotat repede pentru ca acum si eu nu mai puteam sa imi tin respiratia mult.Moranny incerca sa ajunga la mine dar in zadar , din cauza eforturilor pe care le facuse lesina , am inotat din ce in ce mai repede si am luat-o in brate . Am alergat si am pus-o pe nisipul cald , am pus mana pe gatul ei fin , inima inca mai pulsa , dar nu respira, trebuie sa fac tactica “gura la gura” altfel nu o pot trezi. Mi-am apropriat de chipul ei , iar buzele mele i-le atinsera pe ale ei , chiar in clipa aceea se trezi brusc si ma impinse .
-Moranny scuza-ma!
Se sterse la gura si imi spuse:
-Nu-i nimic, doar incercai sa ma “readuci “ la viata , spuse ea razand. De ce ai stat acolo mult ? Ce era lumina aceea?
-Am gasit asta , poti sa o pastrezi.
-A…Moranny o puse pe mana .E mare si grea , nu pot sa o pastrez ca accesoriu pentru fete .
-Aaa… bine , sa incerca sa mi-o pun eu , la mine se largi aproximativ pana la umar si se stranse , deodata ma durea spatele ingrozitor.Moranny trebuie sa plec acasa , inotul asta mi-a facut somn, scuze .
-Ok, pa si somn usor .
Am alergat pana acasa si m-am pus in pat ,imi era asa somn .
Dupa cateva ore de somn , totul imi parea tot mai ciudat , am mers la baie sa ma spal pe ochii ,iar cand m-am uitat in oglinda paru imi deveni rosu si mult mai lung .
-Ce s-a intamplat cu mine ?!!!! urlam eu in casa . Ma duc imn bucatarie si imi tai parul asta , arat ca o fata !!!
Am luat foarfeca de pe cuptorul cu microunde si am inceput sa ma tund , dar unde imi taiam parul imi crestea la loc , am inceput sa ma enervez si din greseala am dat cu foarfeca pe obrazul stang si m-ama taiat rau .
-Uaaaaahhhhhhhhh! Acum asta , o Doamne !!!
Am alergat pana in baie si am deschise dulapul unde se aflau medicamentele ,alcoolul medicinal si pansamente .
Mi-am pus alcool medicinal pe un pansament si acesta l-am pus pe fata .
-O sa mi-se faca o cicatrice mare , urasc asta.
Deodata imi apare un semn ciudat pe frunte si altele pe burta si caontinuau si mai in jos.
-Acum am si tatuaje!!! Totul a inceput de cand mi-am pus bratara asta idioata.
-Pe cine faci idioata?
-Dar ce…cum?
-Sunt eu bratara , oh ! sunt Enrima , sunt o zeita,dar am fost inchisa in acesta bratara ce numai barbati o pot purta .
-Imi explici cum de am culoarea parului asa si mai ales lungimea lui, dar si cu tatuajele , bine?
-Bine, fiecare paznic al acestei bratari arata asa dar am fost lasata in locul acela timp de 400 de ani , dar si acum exista demoni ce tanjesc dupa puterea mea .
-Aham, singura solutie e sa te protejez nu?
-Da, imi pare rau de infatisarea ta mai ales de cicatricea care o sa iti apara pe fata , am vazut ce-ti s-a intamplat .
-Lasa, ma duc sa ma culc din nou.
-Bine .
M-am dezbracat de haine si am ramas decat in boxeri si m-am bagat in pat.
Enrima iesi un timp din bratara si se aseza langa mine.Mi-am deschise ochii si am vazut-o langa mine , era frumosa . Pielea alba , parul ca abanosul si lung era peste tot patul mai ale pe mine , buzele ii erau rosii ca sangele ,picioarele pareau a fi facute din marmura , nu mai vazusem asa frumusete . Parca visam, i-am atins chipul ,era asa de fin .
-Iti place nu? Spuse ea.
-Aaa…scuze ,spun eu rosu in obraji.
-Toti paznici mei au zis asta , nici unul nu dorea altceva decat sa ma pazeasca.
-Si tu ce crezi ? Ca nu imi doresc sa te apar? Enrima , fi serioasa .
-Uh!...scuze ca te-am suparat.
-Nu m-ai suparat , dar eu nu am prea multi prieteni , imi pare rau de comportamenul meu.AUUUU!
-Ce e?
-Ma doare ingrozitor spatele.
-A! Asta e inca o schimbare , lasa-ma sa te ajut .Stai intins pe burta lasa totul in seama mea.
-Ce o sa-mi faci?
-Nimic,spuse ea.
M-am pus pe burta si am adormit , parca ma vrajise.Se apleca pe mine , apoi isi puse mainile pe spatele meu si ceva mare iesi de acolo…


Imi cer scuze daca am omis greseli , insa e destul de tarziu si nu mai vad prea bine.
Gambate!Scrie continuarea cat mai repede!
Sus In jos
https://tropical-island.forumgratuit.ro
Teh Role Model

Teh Role Model


masculin Numarul mesajelor : 151
Varsta : 34

yoru umi yoi Empty
MesajSubiect: Re: yoru umi yoi   yoru umi yoi EmptyDum Feb 15, 2009 4:48 pm

Adevarul e ca e interesanta povestea. Chiar m-ai facut curios, abia astept sa postezi continuarea. Dar te rog sa fii mai atent la cum scrii, chiar e dificil de urmarit si deranjant pentru ochi...
Sus In jos
Dark Princess

Dark Princess


feminin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 29
Localizare : find me
Joburi/Distractii : sa desenez,sa ascult muzica si sa citesc
Stare de spirit : ''As vrea sa invat simfonia vietii mele"-Bacovia

yoru umi yoi Empty
MesajSubiect: Re: yoru umi yoi   yoru umi yoi EmptyMier Feb 18, 2009 9:17 pm

daca ti las comenta pe tot la sange cum face o anumita persoana stie Teh Role Model despre cine este borba nici nu ai mai scrie.ai prea mult dialog si de multe ori este sec.descriere,naratiune nu am vazut prea multa.nu mai comentez nimic ca apoi te superi.dar totusi trebuie sa-ti atrag atentia la greselile de tastare si gramaticale.astept nextul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





yoru umi yoi Empty
MesajSubiect: Re: yoru umi yoi   yoru umi yoi Empty

Sus In jos
 
yoru umi yoi
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Tropical Island :: Fan zone :: Fan Fic-
Mergi direct la: